INSEKTÁRIUM
Vhodné insektárium může být terárium,5l zavařovací láhev či speciální insektárium na objednání nebo zhotovené se síťkou místo stěn.
Strop insektária si můžete klidně vyrobit sami.
2.Optimální velikost insektária je:Výška 2,5-3x vyšší než je strašilka na délku, aby se bezproblémově svlékla.A š´řka taková, aby se strašilka mohla pohybovat(to je snad jasné).
3.Rosit 2-3x denně je velice důležité na udržení vlhkosti v insektáriu a tím se i strašilka napije.
4.Zde je moje insektárium:
Potrava
Nejlepší je určitě ostružina,ale může být i maliník a břečťan záleží na druhu, ale zůstal bych u toho ostružiníku.Lze jej najít i pod sněhem.Chcete li, abz listí déle vydrželo,dejte ho do vody ale pozor ať se neutopí strašilka.Dobré je nádobku zajistit tak,abz do ní nespadla.
ostružina:
Přepravka a insektárium = faunarium!!
Zde je fotka insektária z umělé hmoty a dají se v něm chovat plazi, obojživelníci, hlodavci a hmyz. Vřele doporučuji! Kupujte spíš větší faunária stojí okolo 200 kč.
Zde je rozprašovač, který lze koupit v květinářství, zverimexu nebo třeba v obi! Zaručí vlhkost v insektáriu.U některých rosprašovačů si lze nastavit i sílu rosení.
Co v zimě?
Listy se dají najít i pod sněhem, nebo si můžete udělat zásobu větviček ostružiníku. V případě že nebudete mít dostatek potravy, můžou se lupenitky vzájemně požírat. (viz. nemoci atd.) Ale nesežerou se úplně celé. Lepší jsou druhy bez trnů aby se strašilky neporanily.